نقش css در طراحی سایت چیست؟

تاریخ: 17 / 02 / 1396

 Html زبان برنامه نویسی با انعطاف و گرافیک ضعیف بود و Css برای رفع این مشکلات بوجود آمد. این زبان در طراحی سایت نقش مهمی دارد و می‌توان گفت مهمترین قسمت  Web Design است. هر آنچه به شکل ظاهری سایت مربوط میشود به سی اس اس نیازمند است.  Cascading Style Sheets هرروز در حال پیشرفت است و تمام ظاهر و قالب سایت به Css شما بستگی دارد و مواردی مانند رنگبندی ها ، منوها ، رسپونسیو بودن و ... به آن وابسته است.

سی اس اس در کنار Html پیکره اصلی طراحی سایت را شامل می شود و تمام دیزاین را در بر می گیرد. W3C برای رفع بسیاری از مشکلات این زبان را پیشنهاد می کند.

 

Css چه کاربردهایی دارد؟

- طراحی ظاهر و گرافیک سایت : این زبان برنامه نویسی مکمل کاستی های زبان Html است و کمبودهای گرافیکی را این زبان را از بین می برد.

- رابطه مستقیم با سرعت سایت : با استفاده از کلاس های بهینه شده می توان نظم برنامه نویسی و سرعت بارگذاری در طراحی وب سایت را بالا ببرید. استفاده از کدهای شلخته در کدهای اچ تی ام ال نقطه ضعفی در طراحی سایت شما به شمار می آید.

- صرفه جویی در وقت : به دلیل وجود کلاس ها و آی دی های و همچنین تگ های معنادار سرعت کدنویسی بالا رفته و در نتیجه در وقت صرفه جویی می شود.

 

سه روش برای قرار دادن CSS به صفحه وجود دارد :

- CSS خارجی : در این نوع کدهای سی اس اس در فایلی با پسوند Css ذخیره شده و در صفحه سایت فراخوانی می شوند.

- CSS داخلی : در این نوع کدهای درون style قرار گرفته و در همان صفحه فراخوانی می شوند.

- درون خطی : در این نوع کدها در هر خط Html قرار می گیرد و اعمال می شود. معمولا در مواردی که قرار است این دستورات کوتاه باشند از آن استفاده می شود.

 

به طور کل سی اس اس برای راحت کردن و زیباسازی طراحی سایت به وجود آمده است.

 

سئو در کرج - طراحی وب سایت در کرج

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر