بک لینک در طراحی سایت و سئو چیست؟

تاریخ: 27 / 02 / 1396

پس از طراحی سایت شما وارد فاز بعدی سایت خود می شوید و آن سئو است. سئو در مفهوم به معنای ارتقا سایت و کلمات کلیدی آن در موتورهای جستجو است و کار بسیار پیچیده و دقیقی محسوب می شود. عوامل زیادی در سئو سایت تاثیرگذار است و یکی از این عوامل بک لینک است.

بک لینک چیست؟
دریافت لینک از سایت دیگر به سایت شما در عبارت بک لینک محسوب می شود و بر ارتقا سایت در گوگل تاثیر مثبتی دارد.

انواع بک لینک :
بک لینک ها به دو نوع تقسیم می شوند:

Dofollow
بک لینک هایی هستند که تاثیر آنها بر
سئو بسیار زیاد است و گرفتن آن از هر سایتی به این آسانی نیست. هر چه سایتی که شما از آن backlink دریافت می کنید اعتبار بالاتری داشته باشد تاثیر آن قوی تر است.

Nofollow

بک لینک هایی که اعتبار و ارزش آنها به مانند نوع قبلی نیست ولی به اعتقاد بیشتر کارشناسان تاثیر آن ها غیرقابل انکار است و وجود آن خالی از لطف نیست.

کدام سایت ها به بک لینک نیاز دارند؟
تقریبا بعد از
طراحی سایت و راه اندازی آن و در هنگام خدمات سئو ، همه سایت ها به بک لینک نیاز دارند ولی بیشتر از همه وب سایت هایی که ورودی و بازدید کننده های آن از طریق موتورهای جستجو است به آن وابسته اند.

از کدام سایت ها بک لینک نگیریم؟
سایتهایی که اسپم محسوب می شوند و ارزش و اعتبار بالایی ندارند خط قرمز شما در گرفتن بک لینک باشد.

چگونه بک لینک بگیریم؟
برای گرفتن بک لینک بهتر است کلمه کلیدی خود را در نظر بگیرید. برای مثال شما می خواهید برای عبارات کلیدی
سئو در کرج و طراحی سایت کرج بک لینک بگیرید. پس این بک لینک را با خود عبارت سئو در کرج و طراحی سایت کرج به صورت کامل دریافت کنید و به این نکته دقت کنید که حذف قسمتی از عبارت حتی قسمتی کوچک هم در بک لینک تاثیر گذار است. یعنی در این مثال طراحی سایت در کرج با طراحی سایت کرج در گرفتن بک لینک تفاوت دارد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر