آیا سابقه دامین در سئو تاثیرگذار است؟

تاریخ: 31 / 02 / 1396

بعد از انجام امور طراحی سایت نوبت به بارگذاری آن روی هاست است . هاست نیز خود به دامنه ای برای نمایش اطلاعات نیاز دارد. و حالا ما به اسن میپردازیم که آیا سابقه و عمر دامنه بر سئو تاثیرگذار است یا خیر .
بدون شک سابقه Domain بر سئو سایت تاثیر گذار است . حالا باید پرسید چرا؟

اگر شما دامنه ای دارید و قصد طراحی سایت بر روی آن را دارید باید به سابقه و گذشته آن دقت داشته باشید. چرا که اگر دامنه ای سو سابقه داشته باشد با مسیر بسیار ناهمواری در سئو روبرو است.

چه دامنه هایی را انتخاب و استفاده نکنیم؟
- دامنه هایی که سابقه هک دارند ریسک بالایی دارند و ارتقا سئو آنها به آسانی صورت نمی گیرد. پس حتما قبل از خرید و یا انتقال دامنه از سابقه آن مطلع شوید.

- سایت هایی که تعداد زیادی صفحات خود را حذف از گوگل حذف کرده اند . در بعضی موارد افراد صفحات ایندکس شده خود را از گوگل حذف می کنند و کار با زمینه دیگری را در آن بارگزاری می کنند که اصلا کار صحیحی نیست.

- سایت هایی که تعداد زیادی ارور و یا صفحه 404 دارند.

- دامنه هایی که مدت طولانی در دسترس بودند . معمولا صاحبان دامنه ها تاریخ تمدید آنها را فراموش می کنند و سایت به حالت pending یا همان تعلیق قرار می گیرد. این باعث می شود ارتباط سایت شما با ربات های گوگل و دیگر موتورهای جستجو قطع شود.

- وقفه زیاد بین خرید دامنه و طراحی وب سایت :

بعضی افراد ابتدا دامنه و هاست را خریداری می کنند و بعد شروع به طراحی سایت می نمایند . این کار باعث می شود سایت در حالت پیش فرض هاست قرار گیرد که کار مناسبی نیست.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر