در طراحی سایت چگونه هاست خود را انتخاب کنیم؟

تاریخ: 1 / 03 / 1396

زمانی که شما سایت خود را آماده کردید و می خواهید برروی اینترنت بارگذاری کنید نوبت به انتخابی مهم است. انتخاب هاست در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و دقت بالایی را می طلبد.


فضای هاست :
در انتخاب هاست به زمینه کسب و کار خود دقت ویژه ای داشته باشید . اگر سایت شما به گونه ای است که صرفا فقط برای معرفی شما و خدمات شماست و بیشتر شامل متن است پس زیاد نیاز به فضا ندارید. اگر بروز رسانی شما به گونه ای است که به طور مداوم تصاویر و ویدیوهای زیادی در سایت قرار می گیرد به فکر هاستی با فضای بالاتر باشید تا اطلاعات بدون مشکل در آن ثبت شود.

معمولا اگر فضای زیادی برای طراحی سایت نیاز باشد و بیشتر فایل ها برای دانلود کاربران باشد از هاست مخصوص دانلود استفاده می شود که دارای فضای زیادی است.

پهنای باند مورد نیاز :

اگر تعداد کاربران و بازدید همزمان از وب سایت شما خیلی بالا باشد باید پهنای باند و تعداد آی پی ها همزمان را در اولویت قرار دهید.

آپتایم :
مدت زمانی که سایت شما به صورت مداوم خدمت رسانی می کند مهم است و عدم قطعی آن مهم است. پس در زمان انتخاب به درصد این آپتایم تپجه داشته باشید.

سرور اختصاصی یا اشتراکی :

شما باید این مطلب را در نظر بگیرید که میزان بازدید ، فضا و امنیت پیش بینی شده برای سایت شما چقدر در نظر گرفته می شود. طراحی سایت شما به طور قطع هزینه ای بر دوش شما قرار داده است و شما نباید هزینه ای اضافه بر سازمان و بیهوده صرف کنید. پس اگر سایت شما تازه تاسیس است صبر کنید تا بازدید و شهرت آن به حدی برسد که نیاز به سرور اختصاصی داشته باشید. برای آشنایی با سرور اختصاصی مقاله ... را مطالعه کنید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر