آشنایی با نکات مهم در ظاهر طراحی سایت

تاریخ: 4 / 03 / 1396

موارد زیادی در ظاهر سایت ها تاثیر گذار است ولی چند مورد بیشتر از همه به چشم می آیند. سایتی از نظر ظاهر عالی است که به همه موارد آن احاطه داشته باشیم و با دقت به آنها رسیدگی کنید. زمانی که شما در حال طراحی سایت هستید باید به دقت به چند نکته توجه داشته باشید که در پایین به آنها اشاره می شود. فراموش نکنید همه این موارد کنار هم باعث به نتیجه رسیدن بهتر سایت شما می شود.

- رنگبندی سایت:

نقطه قوت خیلی از سایت ها رنگبندی آنها است و کاربران را جذب می کند . این رنگبندی در قسمتهای مختلف مانند منوها ، پس زمینه ، هدر و ... اعمال می شود.

- فونت ها :

نوع فونت ، رنگ و همچنین سایز آنها بسیار حائز اهمیت است و تاثیر خوبی بر مخاطب دارد. در انتخاب فونت ها و موارد مربوط به آن نوع زمینه کاری خود را در نظر بگیرید.

- تصاویر :

شاید بیشترین چیزی که باعث زیبایی یک سایت می شود تصاویر آن است و باعث موفقیت در طراحی سایت می گردد. تصاویر باید گرافیکی و با کیفیت بالا باشد.

- رسپونسیو یا واکنش گرایی :

وجود قالب رسپونسیو نقطه قوتی برای طراحی سایت و وب سایت ها به شمار می آید. خود این واکنش گرایی هم باید به بهترین نحو صورت گیرد.

- دسترسی آسان و سریع:

نکته ای که باید به آن بسیار توجه کرد قرار گرفتن هر قسمت از سایت بسته به نوع اولویت آن است . دسترسی آسان کاربر به قسمت های مختلف را در اولویت کار خود قرار دهید.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر